fbpx

Як студентство може захистити свої права на якісну освіту?

У п’ятницю 8 червня в Сумському прес-клубі презентували проект «Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту», який виконуватиме СОМГО «Студентське братство Сумщини»

Студентство, як говорить один громадський діяч України, завжди «впереди планеты всей», процитувала голова студентського самоврядування СумДПУ ім. А. С. Макаренка, керівник проекту Марченко Ольга. Студентська молодь була рушійною силою всіх змін в суспільстві і державі. Унікальність студентів полягає в тому, що вони завжди прагнуть прогресу. Але це лише за умови, що їм дають можливість розвиватися. Коли молода людина вступає до ВНЗ, вона потрапляє в певне середовище зі своїми звичаями і традиціями. І ці традиції не завжди є гуманними та відповідними вимогам сучасного світу.

У Сумській та Полтавській областях органи студентського самоврядування працюють вже не один рік. І працюють плідно. Та проблемою, можна сказати, всеукраїнського рівня є напрямленість діяльності ОСС в бік культ-масу та суміжних із ним сфер – дискотек, екскурсій, конкурсів, вікторин тощо. «Ми переконані, – сказала Ольга Марченко, – що актив ОСС продукує те, на що є попит у замовників(читай – звичайних студентів) і це нормально. Та не слід забувати, що першочерговою метою створення органів студентського самоврядування твого вишу(ВНЗ), було захист прав тих, хто навчається».

СОМГО «Студентське братство Сумщини», Полтавська міська МГО «Студентська республіка», Конотопська міська МГО «Конотопський студентський парламент» об’єднали свої зусилля задля реалізації спільного проекту «Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту». Його метою є доступне роз’яснення всіх сторін вищої освіти та показати тобі, на що ти маєш право, та як це право відстояти. Бо, по-великому рахунку, головною причиною поширення будь-яких порушень у системі вищої освіти є незнання студентами своїх прав.

Владислав Діброва, pr-менеджер проекту, зазначив, що завданням проекту є створення сприятливих умов для отримання якісної вищої освіти студентами 13 ВНЗ Сумської та Полтавської областей шляхом навчання лідерів студентського самоврядування та проведення креативної інформаційної кампанії за результатами якісного аналізу проблем в навчальному процесі ВНЗ обраних регіонів. Учасниками проекту стануть Сумський державний університет, Сумський національний аграрний університет, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка, Українська академія банківської справи Національного банку України, Конотопський інститут Сумського державного університету, Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка, Шосткинський інститут Сумського державного університету, Полтавський університет споживчої кооперації України, Полтавська державна аграрна академія, Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Кременчуцький державний політехнічний університет, Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління.

Студенти активісти студентського самоврядування цих вишів пройдуть навчання в Школі з прав студентів. У результаті й будуть розроблені інформаційні кампанії, які будуть проводити учасники програми в своїх містах.

Проект реалізовується за підтримки “Foundation Open society institute”

 

Tags:

©2024 СОМГО "Студентське братство Сумщини". Сайт працює на основі WordPress та завдяки магії.

Log in with your credentials

Forgot your details?