fbpx

Літня школа для студентів Сумщини та Полтавщини пройшла успішно!

Літня пора для студента – по-своєму унікальна. Протягом двох, а якщо вчасно і з першої спроби сесію пережити, то й трьох місяців молодь має змогу використати цей час на свій розсуд. Хтось підшукує короткострокову роботу: влаштовується промоутером, готує коктейлі тощо. Інші – навпаки витрачають останні запаси на морський берег, розваги й відпочинок. Географія літа для студента – широка: море, подорожі, робота, село, практика… А чи вписується у цей перелік навчання?

Дивне слово, яке зовсім не асоціюється із літом – скажете ви? Проте двадцятеро студентів зможуть переконати вас у тому, де, навіщо і головне як поєднувати влітку інтерактивне навчання та активний відпочинок. Мова піде про літню школу для активних студентів у місті Суми, проведену в рамках проекту «ВНЗ для студентів, а не студенти для ВНЗ» 24-29 липня 2013 року.

Стрункий ряд наметів, побудована власноруч їдальня, місце для вечірніх посиденьок біля багаття, душ та навіть рукомийники із побажанням доброго ранку – і ось, атмосфера студентського духу готова. Їх відпочинок – волейбол та річка, делікатеси – «згущонка» та макарони, вечірнє дозвілля – пісні під гітару та дружні розповіді.

У команді організаторів – соціальні тренери Анна Товстуха та Білик Костянтин, президент польської асоціації студентів Матеуш Каміонка, Президент самоврядування та досвідчені експерти асоціації в області студентського самоврядування України – Єлизавета Щепетильнікова та Сергій Бурма.

Протягом тижня активісти Сумської та Полтавської областей розглянули існуючі проблеми ОСС, спробували знайти шляхи їх вирішення. Крім того, молодь проаналізувала привезені з собою положення про органи студентського самоврядування власних ВНЗ. Для цього всі учасники розподілились на дві команди і після години дискусій та обговорень презентували коротенький SWOT-аналіз документу. Як виявилось, найчастішою проблемою положення виявилась суперечливість у пунктах, а іноді навіть діяльність студентського активу могла мати лише «консультативно-дорадчий» характер.

«Це було чудово! Стільки сильних, стійких та веселих людей на один квадратний метр я ще не бачив! Велике спасибі організаторам за все те добре, що вони зробили для вдосконалення нашої роботи в ОСС», – говорить учасник Дмитро Молодецький, студент Сумського державного університету.

Проект, про який зазначено вище, розпочав свою діяльність у червні. Його метою є створення сприятливих умов для збільшення ролі студентів у житті ВНЗ. Маючи необхідні знання та практичні навички, студенти з активною життєвою позицією зможуть брати більшу участь у діяльності органів студентського самоврядування, впливати на якість студентських виборів тощо.

«Найважчим було усвідомити усі перспективи та можливості органів студентського самоврядування. З’явилось розуміння того, що справжній лідер має в першу чергу не тільки згуртувати та повести за собою свій колектив, а й бути відповідальним, активним та комунікабельним», – переконана учасниця Катерина Демова, студентка Роменського коледжу КНЕУ.

Значну увагу тренери приділили саме командній роботі. Дмитро Тіщенко, керівник проекту, зазначає, що «тиждень «поза зоною досяжності» дає людині перевірити себе, розкритись, проявити свої найкращі якості». Він впевнений: такі умови здатні створити справжню команду людей, які зможуть надалі виступити лідерами у своїх ВНЗ.

Тиждень був розписаний майже погодинно. Першого ж дня учасники знайомились і одразу взялись за роботу: розподілялись на команди, малювали, писали, робили висновки. На останок навіть довелось інсценувати засідання звітно-виборчої комісії під час виборів студентського ректора, де кожен мав свою роль і з якою блискуче справився. Як зізнаються учасники, «найбільш важливим було те, що вони могли почути досвід тренерів у сфері захисту прав студентів, висловити свою думку, дізнатись про європейський підхід до роботи ОСС».

«На мою думку, школа відбулась, – стверджує Валерія Біленко, піар-менеджер проекту, – нам вдалось знайти активну, цікаву і креативну молодь, якій небайдужа доля студентського самоврядування сьогодні. Найголовнішим є те, що вони отримали знання та навички, відчули в собі сили та бажання змінювати студентське життя на краще».

Детальніше про проект:

https://www.facebook.com/groups/student.space/

http://vk.com/student_space

Керівник проекту Дмитро Тіщенко 0662732383

PR-менеджер Валерія Біленко 0668887710

1koGAYJxP0A

Tags:

©2024 СОМГО "Студентське братство Сумщини". Сайт працює на основі WordPress та завдяки магії.

Log in with your credentials

Forgot your details?