fbpx

Літня школа з прав студента. Підведення підсумків

У четвер 20 вересня в Сумському прес-клубі підводили підсумки Літньої школи з прав студентів в рамках проекту СОМГО “Студентське братство Сумщини” “Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту”.

Цього літа відбулась Літня школа з прав студента, повідомила випускниця Школи, студентка СНАУ Яна Мельник. У Краснопільському районі біля села В. Рибиці пройшли навчання 50 студентів – просто небайдужих студентів та активістів студентського самоврядування ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації Сумської та Полтавської областей (міста: Суми, Полтава, Конотоп, Глухів, Шостка, Кременчук).

Метою Школи було провести якісний аналіз проблем в навчальному процесі вишів, визначити, що стає причиною порушення прав студентів в даному процесі та “достукатися” до студентської молоді з закликом на кшталт: “Агов, подумай вже сьогодні, чи погодишся ти через 10 років підпустити до своєї дитини лікаря, який отримав диплом за хабарі?”

Програма Школи включала в себе цикл тренінгів на тему захисту прав студентів; відстоювання та лобіювання питань, важливих для учасників навчального процесу; робота з засобами масової інформації при висвітленні як позитивних, так і негативних практик співпраці; вирішення різноманітних питань навчального процесу. Цікаво, що розпорядок дня учасники Школи складали разом із організаторами, щоби максимально сприяти комбінації навчання та дозвілля.

“Інформація, яку ми отримали в результатів фокус-груп та обговорення на Школі, – говорить Яна, – показує, наскільки разючою є різниця між баченням проблем студентства адміністрацією вишу, студентським самоврядуванням та звичайними рядовими студентами. Інколи факти студентського життя шокували своєю нахабністю: то безкоштовні “хвостівки” коштують по 15 грн., то деканати “торгують” обхідними листами по 5 грн. за один. Останньою фішкою для Сум стали “добровільно-примусові” благодійні внески в 1000 грн. і більше. Особливо неприємними є факти приниження гідності студентів, коли в навчальному процесі студентам присвоюють образливі епітети. Ми акумулювали всі ці факти та вже підготували офіційні листи ректорам ВНЗ нашого міста з проханням роз’яснити, які послуги є платними в університетах. Хочеться, так би мовити, побачити “прайс” та побачити, якими нормативними документами він формується.

Також була досягнута мета навчання студентів їх прав та як можна їх відстоювання. По закінченню Школи вони говорили, що вже не вірили про можливість без корупційної освіти. І яким було їх здивуванням, що не тільки вони, “рядові”, бачать таку несправедливість, а є ще хтось, хто бачить та не мириться з цим.”

 

Tags:

©2024 СОМГО "Студентське братство Сумщини". Сайт працює на основі WordPress та завдяки магії.

Log in with your credentials

Forgot your details?