fbpx

Ти маєш право на якісну освіту!

У п’ятницю 1 березня у Сумському прес-клубі обговорили підсумки соціологічного дослідження «Ти маєш право на якісну освіту!» та загалом результати проекту СОМГО «Студентське братство Сумщини» «Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту».

Участь у презентації результатів соціологічного опитування взяли:

Тіщенко Дмитро – голова правління СОМГО «Студентське братство Сумщини».

Марченко Ольга – голова студентського самоврядування СумДПУ ім. А. С. Макаренка.

Діброва Владислав – PR-менеджер проекту.

Проект «Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту» мав на меті створення сприятливих умов для отримання якісної вищої освіти студентами ВНЗ Сумської та Полтавської областей шляхом навчання лідерів студентського самоврядування та проведення креативної інформаційної кампанії за результатами якісного аналізу проблем в навчальному процесі ВНЗ обраних регіонів, нагадав Тіщенко Дмитро.

В рамках проекту працювали фокус-групи(збір проблематики студентства), відбулася Літня школа з прав студента(навчальний етап), пройшов конкурс творчих робіт «Диплом – не товар!»(кампанія соціальної реклами на білбордах, на наліпках, листівках, в соціальних мережах). Заключний етап – соціологічне опитування «Ти маєш право на якісну освіту!»

Варто зауважити загалом про значення і статус даного опитування, розповів Діброва Владислав. Його проводила не соціологічна компанія, звичайні студенти та прихильники нашої організації. Але це важлива інформація, яка показує конкретні тенденції. Головним завданням опитування було визначити рівень знань студентами своїх прав, рівень усвідомлення їх порушень(відчувають це чи ні, бо багато хто не вважає образи і неякісне викладання порушенням прав). Взагалі, чи вважають студенти, що мають права і чи відчувають дискомфорт, коли в них їх відбирають.

В Сумській області соціологічне опитування охопило такі ВНЗ:

  • Сумський державний університет
  • Сумський національний аграрний університет
  • Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка
  • ДВНЗ «Українська академія банківської справи»
  • Конотопський інститут Сумського державного університету
  • Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка
  • Шостинський інститут Сумського державного університету
  • Роменський коледж КНЕУ.

З найперших висновків: ОСС(органи студентського самоврядування) і активісти не стикаються з проблемами, з якими стикаються звичайні студенти. Певно саме тому виникає непорозуміння між потребами одних і інших.

По-друге, довіра студентства до деканату більша, ніж довіра до ОСС. Ця тенденція по Сумському регіону, в особливості у 1-их курсів навчання. В той же час рівень довіри до профспілок набагато нижчий.

По третє, у вишах, де нижчий рівень корупції студенти відчувають більше свободи, тому і більше відчуття своєї гідності, відповідно в СумДУ і УАБС студенти більш чутливі до порушень їх прав. Ситуація з СумДПУ трохи інша – це педагогічний навчальний заклад, де більшість дівчат, що за загальним враженням від всіх анкет, є більш чутливими до емоційних порушень.

Марченко Ольга, висловила думку про необхідність направити результати опитування до ректорів сумських вишів, щоб вони звернули увагу на бачення студентами їх проблем. І головне, що на запитання «Чи цікаво пройти навчання з теми «Права студентів та як їх відстоювати» майже 65% респондентів висловились ствердно. Тобто студенти хочуть отримувати такі знання, що не береться до уваги адміністраціями навчальних закладів.

Проект «Підвищення рівня обізнаності студентської молоді про можливості захисту права на якісну освіту» реалізовується за підтримки “Foundation Open society institute” та “Сумського міського центру дозвілля молоді” Сумської міської ради

Мета проекту: Створення сприятливих умов для отримання якісної вищої освіти студентами ВНЗ Сумської та Полтавської областей шляхом навчання лідерів студентського самоврядування та проведення креативної інформаційної кампанії за результатами якісного аналізу проблем в навчальному процесі ВНЗ обраних регіонів.

Цільова аудиторія проекту: студенти-активісти студентського самоврядування ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації Сумської та Полтавської областей.

Результати опитування

Gqdc1nkQMbY

Tags:

©2024 СОМГО "Студентське братство Сумщини". Сайт працює на основі WordPress та завдяки магії.

Log in with your credentials

Forgot your details?